Kädenselkien ja rintakehän pigmentaatiot

Kädenselkien ja rintakehän auringon aiheuttamat ja ikään liittyvät kesakot ja pigmentaatiot voidaan hoitaa Pihlajalinna Laser Tilkassa laserin avulla.

Yllä oleva kädenselkä on hoitotulos yhdestä hoitokerrasta – joskus tarvitaan toinen tai kolmaskin kerta mutta tämä asiakas oli tyytyväinen jo kertahoidon tulokseen. Toki iho ei muutu täydellisen tasaiseksi, mutta kyllähän eroa huomaa!

Laserhoito tuntuu hieman polttavalta mutta koska se on ohi nopeasti, kipuun ei yleensä tarvita muuta lievitystä kuin kylmäpuhallus. Toki jos on kovin kipuherkkä, voi puudutevoidetta (esim Emla) ostaa apteekista ja levittää paksulti hoidettavalle alueelle noin 45 minuuttia ennen toimenpidettä. Läpinäkyvällä Elmukelmu-kääröllä voi vielä tehostaa voiteen imeytymistä ihoon.

Jos kiinnostuit, varaa aika allekirjoittaneen tai laserhoitajien Sinin tai Leenan vastaanotolle konsultaatioon.

Tekijä: Marika Schröder

Ihotautilääkäri / Hudläkare

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: