Saara Aalto karvojen poistossa

Allekirjoittanut toimii Pihlajalinna Laser Tilkan iho ja estetiikan vastuulääkärinä.

Saara Aalto on käynyt Sinillä Pihlajalinna Laser Tilkassa alexandriittilaserissa jalkojen häiritsevien karvojen poistossa.


http://mesta.net/saara-aallon-somepaivityksessa-huomio-kiinnittyy-saaran-paljaisiin-jalkoihin-arvatkaas-mita-tassa-tapahtuu/

Itsellänikin on hoidettu sääret, kainalot ja bikinit jo vuosia sitten, ja voin lämpimästi suositella. Karvatuppitulehduksia ei enää esiinny lainkaan ja jalat ovat jatkuvasti sileät. Suihkussa käyminenkin nopeutuu, kun ei tarvi höyläillä enää ollenkaan. Jos muutama karva pääsee kasvamaan, niistä pääse helposti eroon pinseteillä nyppimällä.

Varaa siis aika karvojen poistoon jos ihosi on vaalea ja karva tummaa, siihen alexandriitti parhaiten auttaa. Hoitokertoja vaaditaan yleensä noin 4-7 kpl.

Tästä pääset varaamaan aikaa.

Tekijä: Marika Schröder

Ihotautilääkäri / Hudläkare

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: